Diósdi TC (Pest m. III.oszt) - Tárnok KSK 1-2 (0-1)

Gólszerzőink: Horváth Árpád 15', Vida Péter 70' 11-esből

Összeállításunk: Pintér László - Száraz Gyula, Veszeli Tibor, Csibrik György, Csató Ferenc - Horváth Árpád, Czeilinger Zsolt, Szász Károly - Takács Patrik, Vida Péter, Tóth Tamás
Csere: Farkas Márk, Czeilinger Balázs, Fagyal Bertalan, Csoma Bálint, Barki Milán, Demján Dénes, Csoma Bálint
Edző: Kaszás Attila

Lejátszottuk az idei első felkészülési mérkőzésünket. A csapatunkban góllal mutatkozott be a Dombóvárból érkező új játékosunk, Horváth Árpád. Sikeres tárnoki játékot, jó mérkőzéseket kívánunk Árpi! Érezd jól magad nálunk!
Így első nekifutásra meglepően jól és összeszedetten játszott a két együttes, amiből élvezhető, jó játék alakult ki. Ahol deficit mutatkozott mindkét csapatnál, az a gólhelyzetek kihasználásánál mutatkozott leginkább. Ennek egy részét mindkét csapatnál betudhatjuk a jó kapusteljesítményeknek. Mindkét csapatnál volt olyan eset is, hogy közelről háromszor lőtték rá egymás után a lasztit és miden esetben sikerültek a hárítások. Azt gondolom, hogy mindkét gárda esetében hasznos volt ez a mérkőzés és jól segítette a felkészülést.
Kaszás Attila:

***********************

Nagytétényi Kohász (BLSZ III.oszt) - Tárnok KSK 1-6 (0-0)
Budafok, 2020-02-01. szombat 13:00
Gólszerzőink: Vida Péter 3 (egyet 11-esből), Sárai Ferenc 2, Szabó Zsolt

Összeállításunk: Pintér László - Nagy Dániel, Veszeli Tibor, Csizmarik Zoltán, Nagy István - Horváth Árpád, Czeilinger Zsolt, Szász Károly - Takács Patrik, Vida Péter, Száraz Gyula
Csere: Farkas Márk, Csoma Bálint, Tóth Tamás, Pusztai Csaba, Csató Ferenc, Fagyal Bertalan, Sárai Ferenc, Szabó Zsolt, Csibrik György

Az első félidőben kiegyenlített játék jellemezte a mérkőzést. Mindkét csapat dolgozott ki helyzeteket, de gólt egyiknek sem sikerült szerezni. Ebben a játékrészben elég sok hibával játszottak az együttesek.
A második félidőben mindjárt az első támadásunkból sikerül egy látványos gólt szereznünk. Ez is hozzájárulhatott, hogy ebben a játékrészben sokkal összeszedettebben játszottunk, mint az elsőben. Sokkal agresszívebb játékot, nagyobb lendületet és szép kombinatív játékot láthattunk ekkor. Az eredményességi mutatónkról nem is beszélve. Szép támadások után látványos gólokat szereztünk. Volt kapu előtt "kitrükközött" gól, távoli lövésből, látványos átemelésből szerzett gólunk, valamint 11-esből lőtt találatunk egyaránt. Nagytétény a mérkőzés utolsó perceiben (0-6 után) szerezte szépítő gólját, ami, mint nálunk Szabó Zsolt gólja, szintén egy átemelésből született.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Bicskei TC II. (Fejér megye II.) - Tárnok KSK 1-1 (1-0)
Bicske, 2020-02-06. csütörtök 19:00
Gólszerzőink: Vida Péter 11-esből 85'

Összeállításunk: Szabó Zsolt - Csató Ferenc, Veszeli Tibor, Csizmarik Zoltán, Nagy István - Sárai Ferenc, Horváth Árpád, Csibrik György, Pusztai Csaba - Fagyal Bertalan, Vida Péter
Csere: Csizmarik Zoltán, Demján Dénes, Ilyés Attila, Csoma Bálint
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Tárnok KSK - Százhalombattai LK (Pest m. I.oszt) 2-2 (0-1)
Diósd, 2020-02-08. szombat 14h
Gólszerzőink: Csoma Bálint, Ilyés Attila

Összeállításunk: Pintér László - Nagy Dániel, Veszeli Tibor, Csizmarik Zoltán, Nagy István - Takács Patrik, Csibrik György, Czeilinger Zsolt, Sárai Ferenc - Fagyal Bertalan, Vida Péter
Csere: Ilyés Attila, Szabó Zsolt, Demján Dénes, Pusztai Csaba, Csató Ferenc, Csoma Bálint, Tóth Tamás

Kitűnő, napos időben játszhattuk soronkövetkező felkészülési mérkőzésünket, ami által újabb tapasztalatokkal lettünk gazdagabbak. Azt gondolom, fontos állomása volt ez az edzőmérkőzés a felkészülésünknek. Eddigi legerősebb ellenfelünk, aki egy osztállyal magasabb szintű bajnokságban játszik, bizony komoly erőpróbának tették ki játékosainkat. Mi talán tulságosan is félve kezdtünk. Játékunkban az első félidőben elég kevés volt a tudatos elem. Ez az előre játékunkra "hatott" leginkább negatívan. Jellemző, hogy az első félidőben nem tudtuk veszélyeztetni ellenfelünk kapuját. Védőinkre ezáltal sok munka hárult, amit nem is sikerült mindig maradéktalanul megoldani. Szerencsére ezért csak egyszer büntetett meg bennünket Százhalombatta. Egy kiugratás után ziccerbe került ellenfelünk, amit sikerült is gólra váltani. Ezen kívül volt még pár ziccer is, amit viszont sikerült kihagyni ellenfelünknek.
A második játékrészben hasonlóan kezdtünk és 15 perccel a kezdés után a battai csapat újabb találatával, már 2-0-ra vezetett. Ettől a kapott góltól, mintha felszabadultak volna a gátlások játékosainkban és elkezdtünk bátran, felszabadultan és egyre jobban játszani. Ekkor már minden tekintetben felzárkóztunk. Felvettük a harcot keménységben, gyorsaságban és játékunk is rengeteget javult. Mindennek meg is lett az eredménye. Az utolsó 15-20 percben már mi játszottunk fölényben és két szemet gyönyörködtető, parádés góllal sikerült az egyenlítés. Ilyés Attila gólja előtt Vida Peti olyan fantasztikus cselsorozattal játszotta át a battai védelmet és tálalt Raul elé, amely bármelyik osztályban megállná a helyét, de ezen kívül is láttunk egy-két látványos megmozdulást játékosainktól.
Ez a mérkőzés is megmutatta, hogy jól haladunk a felkészülésben és tovább tudunk csiszolgatni, hiszen két edzőmeccsünk is hátra van még a február 22.-én kezdődő bajnoki rajtig.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

Tárnok KSK - Szigethalom SC (Pest m. III.oszt) 4-2 (1-1)
Diósd, 2020-02-12. szerda 19h30
Gólszerzőink: Fagyal Bertalan, Vida Péter 2, Csibrik György

Összeállításunk: Pintér László - Nagy Dániel, Veszeli Tibor, Csibrik György, Czeilinger Zsolt - Sárai Ferenc, Horváth Árpád, Ilyés Attila, Nagy István - Fagyal Bertalan, Vida Péter
Csere: Pusztai Csaba, Demján Dénes, Takács Patrik

Tárnok KSK - Csepel FC U19. (NB.III. ifj.) 2-2 (2-1)
Tárnok, 2020-02-15. szombat 12h
Gólszerzőink: Nagy István 2

Összeállításunk: Pintér László - Csató Ferenc, Veszeli Tibor, Pusztai Csaba, Czeilinger Zsolt - Takács Patrik, Horváth Árpád, Ilyés Attila, Nagy István - Vida Péter, Szász Károly
Csere: Farkas Márk, Demján Dénes, Száraz Gyula, Sárai Ferenc, Czeilinger Balázs, Nagy Dániel

Utolsó felkészülési mérkőzésünket egy nagyon dinamikus, keményen küzdő, gyors csapat ellen játszottuk. A Csepel FC fiatal csapata az NB.III-as ifjúsági bajnokság első felében szerepel. Azt gondolom, hogy nagyon jó mérkőzést játszottunk, amit végig a nagy iram jellemzett és a végén igazságos döntetlen született. Főleg az első félidőben játszottunk jól és nyertük is ezt a szakaszt. Az igazsághoz azért az is hozzátartozik, hogy ellenfelünk 3-4 nagy helyzetet is kihagyott ebben a játékrészben. Első gólunkat a 19. percben szereztük. Jobboldali szöglet után Vida Peti játszotta egy csellel "beadó pozícióba" magát. Az alapvonalról beadott lapos passza az érkező Nagy Istvánt találta meg, aki közelről lőtt a kapus mellett a hálóba. 1-0. A 30. percben szintén szögletből indult a mérkőzés második gólja, ami ezúttal a csepeliek egyenlítését jelentette. A beadott labdáról a kapu előtt lemaradtunk és az üresen maradt csatár 8 méterről, zavartalanul lőhetett a kapunkba. 1-1. A 44. percben a 16-os jobboldali vonalának meghosszabbításában, 22 méterről jutottunk szabadrúgáshoz. Szokatlan módon, Nagy István végezte el a rúgást és tökéletesen lőtte ki a bal pipát. 2-1. Itt mondom el személyes véleményemet. Több kiváló teljesítmény mellett, Sövény szerintem ma a mezőny legjobbja volt. A pálya minden részén feltünt és harcosan, keményen megküzdött minden labdáért. Gólokat szerzett és még a játék szervezésére is jutott ereje. Szabadrúgása a védhetetlen kategóriába sorolható!
A második félidőben nem tudtuk ott folytatni, ahol az elsőben abbahagytuk. A vendég fiatalok továbbra is lendületesek, gyorsak maradtak, mi viszont már közel sem mozogtunk annyit, mint az első játékrészben. A fiatalok kerültek némi mezőnyfölénybe, ami a véghajrában még fokozódott. Ennek ellenére érdekesen alakultak a helyzetek. A vendégek inkább indításokból, gyors elfutásokkal kerültek párszor helyzetbe, amiből egyet értékesítettek is. Ez a gól számukra az egyenlítést jelentette és a 2-2, egyben a végeredmény is lett. Annak ellenére, hogy Csepel mezőnyfölénybe került, pár szép támadás után mégis mi kerültünk öt alkalommal is nagy ziccerbe, de valahogy mindegyiket sikerült fölé, vagy mellé rúgnunk.
Jó felkészülés után várjuk a jövő heti bajnoki rajtot. Mához egy hétre Pereg csapatát fogadjuk a siker reményében! Hajrá Tárnok!