Bajnokságok 2019/2020 > FELNŐTT > Tavasz

Tárnok KSK sportpálya, 2020-02-22 - szombat 14:00

Játékvezető: Futó Tamás
Aszisztens: Bíber János, Sziebig Nikoletta

Gól: Vida Péter 11-esből (89')

Lapok: Szabó Zsolt 75' , Csibrik György 92' ill. Szabó Milán 76' , Pittenauer Márk 83' , Tulkos Gergő 86' , Tóth Soma 88'

A forduló további eredményei: Felsőpakonyi KSE - Taksony SE II. 1-1, Alsónémedi SE - Üllő SE 3-2, FC Dabas II. - Péteri KSK 4-3, Örkény SE - Bugyi SE 2-2, Tápiószecső FC - Újhartyán VSE 2-0, Ráckeve VAFC - Tápiószelei SE 0-2, Halásztelek FC - Aranyszarvas SE 3-1

Tárnok KSK: Pintér László 0 - Czeilinger Zsolt 5 (Nagy Dániel 57' 6), Veszeli Tibor 6, Csibrik György 6, Nagy István 6 - Ilyés Attila 5 (Fagyal Bertalan 46' 6), Szász Károly 5 (Pusztai Csaba 57' 6), Horváth Árpád 6, Takács Patrik 6 (Száraz Gyula 71' 0) - Sárai Ferenc 5 (Szabó Zsolt 46' 6), Vida Péter 6
Kispad: Demján Dénes, Tóth Tamás
Edző: Kaszás Attila

Pereg SE: Kiss István - Horák Csaba (Horák Károly 79'), Erdős Bálint, Joszkin István (Répás István 55'), Rottenbiller István, Szabó Milán, Pittenauer Márk, Vig Miklós, Kovács Róbert, Tulkos Gergő, Tóth Soma

Kispad:Necsász Sándor, Drozd Tamás

Edző: Ambrózy István

Nagyon fontos mérkőzéssel indult számunkra a bajnokság tavaszi szezonjának nyitó mérkőzése. Mi a 14., Pereg pedig a 15. helyen töltötte a tabellán a téli szünetet. Azt szokták az ilyen mérkőzésekről mondani, hogy kiesési rangadó. Inkább, én azt mondanám, hogy bentmaradási rangadó. Ősszel, Peregen 1-1-es végeredmény született. Itthon csak a győzelem lehetett az elvárás. Ez az elvárás talán túlságosan is rányomta a bélyegét játékosainkra, mert kissé megilletődötten, idegesen, rengeteg hibával játszottuk végig az első félidőt. Szerencsére ellenfelünk ennek ellenére sem tudott fölénk kerekedni. Pereg némi mezőnyfölényben volt, de mindez inkább a meddő labdabirtoklásban mutatkozott csak meg. Főleg a két 16-os között folyt a játék és mindössze 2-2 lehetőség adódott csak csapatonként.

A második játékrészben már lényegesen élvezhetőbb volt a játék. Mindkét csapat nagyot küzdött és ebből egy izgalmas mérkőzés alakult ki. A második 45 percben a kapuk is gyakrabban kerültek veszélybe, de a gólszerzés ekkor sem akart sikerülni, ami némi kapu előtti kölcsönös ügyetlenkedésnek és pár jó védésnek volt köszönhető. A véghajrában úgy nézett ki, hogy a mi játékosainkban maradt több mozgósítható erőtartalék. Mellesleg jegyzem meg, hogy Arany Zoltán munkájának eredménye már a felkészülési mérkőzéseken is megmutatkozott. A csapat jó erőben játszotta végig ezeket a mérkőzéseket is. Visszatérve ehhez a mérkőzéshez, az utolsó 10 percben nagy erővel támadtunk, mígnem a 89. perc meghozta az eredményt. Szép támadásunk után Nagy Istvánt gáncsolták a 16-oson belül. A spori határozottan mutatott a 11-es pontra. A büntetőt szokás szerint Vida Peti végezte el. A kapus jó irányba indult el a lövésre, de az erős, jól helyezett labdát nem volt esélye elérni. A spori 2 perc túlórát mutatott, de a hosszabbításban már nem történt érdemleges esemény.

Nem volt ugyan könnyü, de a küzdenitudás meghozta az eredményt. Csapatunk ezzel a győzelemmel növelni tudta előnyét Pereggel szemben, sőt Péteri mai vereségének köszönhetően a tabellán 1 helyet még előre is léptünk.